Проект «Інформаційна кампанія про Програму амністії покинутих ДІВ» на конференції МАГАТЕ

Проект «Інформаційна кампанія про Програму амністії покинутих ДІВ» на конференції МАГАТЕ

13 лютого 2020 року в рамках третьої Міжнародної конференції з питань ядерної безпеки, організатором якої є МАГАТЕ було представлено постер щодо реалізації проекту «Інформаційна кампанія з інформування громадськості щодо амністії покинутих відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання».
 
Представниками Державного агентства України з управління зоною відчуження було представлено на широкий загал поточний стан реалізації цього проекту, донором якого є Державний департамент США через Окріджську національну лабораторію, а виконавцем проекту є ГС «Чорнобильський інститут досліджень і розвитку».
 
Постер викликав схвальні відгуки аудиторії. Відвідувачі цікавились, чи затверджена в Україні програма з обізнаності населення щодо поводження з джерелами. Представники делегації з України пояснювали, що нині такої програми немає, але представлений проект покликаний бути стартовим у напрямку її створення.
 
Представники деяких країн, зокрема Малайзії, зацікавились можливою співпрацею з Україною, оскільки у першої також є проблеми з покинутими джерелами, але відсутні проекти, подібні до українських. Окрім створення програми взаємодії з населенням, у рамках проекту передбачено збір у населення таких джерел, перевезення їх у місця санкціонованого тимчасового зберігання, а саме у Дніпропетровський міжрегіональний спеціалізований комбінат (ДМСК), далі — у Централізоване сховище відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання ДСП «ЦППРВ», яке є національним оператором на всіх етапах життєвого циклу сховищ для захоронення РАВ. Ці джерела будуть перевезені у сховище одразу після введення сховища у повну промислову експлуатацію.

19.03.2020