Проект «Інформаційна кампанія про  Програму амністії джерел іонізуючого випромінювання» стартував у пілотній Дніпропетровській області

Проект «Інформаційна кампанія про Програму амністії джерел іонізуючого випромінювання» стартував у пілотній Дніпропетровській області

Ця кампанія про фундаментальні засади існування людини – безпеку.  Джерела іонізуючого випромінювання активно використовувалися  раніше і використовуються нині у більшості  технологічних процесів. Від добутку корисних копалин – до медицини.  І  якщо  прилади із ядерними компонентами  використовувати з дотриманням усіх норм безпеки та  правилами поводження  і  утилізації – вони служать , якщо нехтувати правилами безпеки  - вони завдають шкоди.  Україна  історично, на початку 90 х,  опинилася в ситуації, коли контроль з боку держави  над системою  поширення та використання ДІВ було на деякий час втрачено. Тисячі джерел зникли і опинилися в підвалах будинків, в розбитих цехах підприємств, на металобрухті і гаражах «кулібіних».  Так з’явилася серйозна проблема, яку потрібно було ліквідувати. Тому Україна за кошти Уряду США  підготувала до реалізації проект,  завдання якого  стимулювати громадян повідомляти про знаходження  чи володіння ДІВ.

     Для підготовки  та реалізації проекту було проведено аналіз законодавства. Як наслідок –  Верховна Рада прийняла поправки до 265 ст  ККУ, гарантувавши позбавлення від  кримінальної відповідальності за незаконне володіння ДІВ  у разі добровільного  повідомлення. Група управління проектом розробила стратегію комунікаційної  кампанії, заручившись підтримкою місцевих органів влади та спеціальних рятувальних служб. Налагоджена співпраця із профільним підприємством – філією державного спеціалізованого підприємства «Об’єднання «Радон», яке займається утилізацією радіоактивних джерел. Таким чином, проект  не лише інформує громадян про правила  поведінки та реагування на виклик, але й дозволяє налагодити комунікацію між службами та відомствами для швидкої ліквідації загроз.

   Комунікація розрахована на різні цільові групи . Для досягнення  стратегічної мети підготовлено унікальний інформаційний контент. Проект закінчиться програмою пілотного збору джерел іонізуючого випромінювання.  


19.06.2020