«Не все те золото, що блищить»

«Не все те золото, що блищить»

Чорнобильський інститут досліджень і розвитку в рамках проекту «КРОК до безпеки», який фінансується Державним департаментом США через Окріджську Національну лабораторію і на виконання міждержавних  угод України та США, з 1 вересня  запустив  ролики у мережі інтернет про радіаційну безпеку та правила поведінки і реагування на виявлені джерела іонізуючого випромінювання.

Перший ролик, який  побачать у соціальних мережах та на інформаційних ресурсах у  м. Дніпро  та області, називається «Не все те золото, що блищить».  Знімальна група   виявила стихійне звалище загрозливих масштабів. Кілька гектарів  непотребу вздовж  дороги, якою часто ходять люди до електрички.  У таких місцях  може трапитись на очі що завгодно.  От   увагу нашого героя привернув предмет, який лежав у купі  різного сміття.  Хтось, очевидно, знав з чим має справу,  і не захотів заморочуватись та просто викинув, а хтось,  не здогадуючись про реальну небезпеку, вирішить: знайшов щось цікаве,  вдома розберусь, або згодиться.

Саме   через таку просту,  життєву ситуацію,  як  знахідка  невідомого предмета із знаком радіаційної небезпеки,  подаються прості правила поведінки та реагування.  Бо наслідки  можуть бути  непередбачувані .  І ця непередбачуваність подана у гіперболізованій формі. Чого люди бояться найбільше? Смерті. В ролику вона «гуманістка» і дає герою просту пораду, яка врятує йому здоров’я  та життя.

Дивіться, поширюйте. Ці знання у мішку за плечима не носити.

   

01.09.2020