«КРОК до безпеки» запустив новий анімаційний ролик про «Бета-випромінювання»

«КРОК до безпеки» запустив новий анімаційний ролик про «Бета-випромінювання»

Проект з радіаційної обізнаності “КРОК до безпеки», який у Дніпропетровській області реалізовує ГС Чорнобильський інститут досліджень і розвитку, запустив новий анімаційний ролик про джерела іонізуючого випромінювання. Цього разу Дябсики (так називаються герої таких історій) потрапили під вплив «Бета-випромінювання».

«Ми вважаємо, що суспільно – важлива інформація краще сприймається, коли подається оригінально та просто. Ми звикли оцінювати небезпеку за миттєвою віддачею. Засунув палець в розетку – вдарило струмом, вийшов на червоне світло – потрапив під автомобіль. З техногенною радіацією все набагато складніше. Вона діє тихо і підступно на всіх, хто свідомо чи не свідомо, опиняється під її впливом. Вона запускає в організмі процеси переродження клітин, стимулюючи появу важких недуг. Тому в ролику ми показуємо прямі наслідки цієї взаємодій. Взяли до рук предмет з ознаками радіоактивності - буде боляче» - каже керівник проекту «КРОК до безпеки» Олена Сальник.

Всім, хто довіряє своєму інстинкту виживання, варто озброїтись ще й простим знанням та правилами, які гарантують відсутність наслідків від контактів із джерелами іонізуючого випромінювання.

Виявивши такий предмет – не варто його брати до рук, потрібно відійти якомога далі.
Ніколи не розбирати предмети зі значком радіаційної небезпеки.
Повідомити про знахідку ДСНС, Поліцію чи місцевий орган влади.
Пам'ятати, що добровільне повідомлення про наявність чи знаходження ДІВ не карається законом.

Переглянути ролик можна тут.


20.11.2020