«Інформаційна кампанія допоможе виявити  частину історично втрачених  ДІВ  і безпечно їх утилізувати» ,- Віктор Свідерський про  співпрацю у рамках  кампанії «Крок до безпеки»

«Інформаційна кампанія допоможе виявити частину історично втрачених ДІВ і безпечно їх утилізувати» ,- Віктор Свідерський про співпрацю у рамках кампанії «Крок до безпеки»

Директор Дніпровської обласної філії ДСП «Об’єднання «Радон» Віктор Свідерський  вважає, що інформаційна кампанія «Крок до безпеки», яка стартувала у Дніпропетровській області,  позитивно   вплине на свідомість громадян та  посилить радіаційну безпеку в регіоні.

«Ми  розуміємо, що ця кампанія допоможе зняти в регіоні радіаційне навантаження  і посилить радіаційну безпеку.  Ми готові оперативно реагувати на всі виклики. Наші взаємини із усіма  рятувальними підрозділами, оперативними службами та місцевими органами влади регламентуються постановою Кабміну  №813. У ній відображена вся система реагування та ліквідації таких ситуацій. Тобто, громадянам, які знайшли джерело,  спершу  потрібно повідомляти ДСНС, Поліцію, місцеві органи влади. А вони вже знають, кому повідомляти далі. Бо кожна із ланок реагування має свої  задачі в  цьому процесі. Наприклад місцева влада чи Поліція мають забезпечити безпеку на місці знахідки, відгородити його, щоб ніхто не міг контактувати і наражатися на небезпеку.  ДСНС   проводить первинний огляд  і якщо підтверджується, що це радіоактивно небезпечний предмет, тоді вже включаємось ми. Ці механізми взаємодії між органами влади вже відпрацьовані.

До речі, у наших сховищах вже знаходиться  177 300 відпрацьованих  ДІВ та 75 577, 90 кг твердих РАВ  середньої та низької активності. Все, що має високу активність – везеться у спеціальних контейнерах  у Зону відчуження для захоронення на спец майданчиках підприємства «Вектор».  – підсумував експерт.


23.06.2020